Opowieści dla Przeróbki

Arteterapia w zakładach karnych jest nadal zjawiskiem tyle rzadkim, co potrzebnym. Więźniowie z racji osadzenia nie mają dostępu do kultury wyższej. Jako osoby wykluczone społecznie brakuje im również możliwości własnej ekspresji. Projekt „Opowieści dla Przeróbki” (…)

Wielokulturowa Kuchnia Społeczna

Wielokulturowa Kuchnia Społeczna – wspólne, międzykulturowe warsztaty kulinarne . Projekt zorientowany jest na aktywizację kulturalną zarówno środowiska marginalizowanego społecznie, jak i pozostałej części społeczności lokalnej. Spotkania odbywają się w Klubie Młodego Wrzeszczaka, ul. Wajdeloty 14/2, (…)

Własnym Głosem – świadome rodzicielstwo

„Własnym głosem – świadome rodzicielstwo” to projekt skierowany do rodziców oraz osób planujących macierzyństwo, ale otwarty również na dziadków lub opiekunów dzieci. Współczesne realia każą borykać się rodzicom z różnymi problemami, w tym nierównym traktowaniem (…)

Ukryty Gdańsk – geocaching

Geocaching (w nieformalnym języku polskich poszukiwaczy: keszowanie) to zabawa dla tych, którzy lubią szukać. Najczęściej zakłada się skrytki w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Liczy się też pomysł na zamaskowanie skrytki. Mogą być różnej wielkości – od (…)

Włóczykije – spacery z kijkami dla Wrzeszczan

„Włóczykije – spacery z kijkami dla Wrzeszczan” to projekt Fundacji Generacja mający na celu integrację mieszkańców Wrzeszcza Dolnego. Dodatkowo chcemy łączyć pokolenia mieszkańców Wrzeszcza Dolnego oraz promować zdrowie u seniorów . Spacery (1 spacer w (…)

Kinematograf

„Kinematograf” jest projektem filmowym. Podczas spotkań w 2019 roku przyjrzymy się wybranej grupie współczesnych filmów dokumentalnych, poświęconych aktualnym problemom psychologiczno – społecznym. 12 kwietnia  – Skazani na ADHD,  reż. E. E. Mo Rok produkcji: 2015 (…)

Kino Na Dywanie

  Kino Na Dywanie – seanse z warsztatami dla dzieci.   17 kwietnia – Flip i Flap , Kwoka –  godz. 15.00 seans z warsztatami dla dzieci w wieku 1-5 lat, 11 maja Kapitan Morten (…)

Startuj z Wrzeszcza – mikrostypendia

Startuj z Wrzeszcza – mikrostypendia Mikrostypendia „Startuj z Wrzeszcza” to coroczna akcja Fundacji Generacja. Zaczęliśmy w 2015 roku, kiedy członek zarządu Fundacji, Romek Orzech, postanowił przebiec maraton na rzecz zdolnych dzieciaków z Wrzeszcza Dolnego. Zrobił (…)

Ogród Społeczny Wrzeszcz

Szukamy dofinansowania. Miejsce realizacji: podwórko między ul. Chrobrego a Mickiewicza, wejście od ul. Chrobrego 5 Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tworzeniu ogrodu, założyć własne grządki czy po prostu Nasza strona na Facebooku. A (…)

19:00 – Dobranocka

Projekt zakończony. Projekt „19:00- Dobranocka” – ma na celu pokazać fenomen dobranocki, jakim przez prawie 60 lat był w TVP program o godzinie 19.00. Polskie animacje prezentowały poziom wybitny, bawiły kilka generacji i rozświetlały siermiężną (…)