Oliwska Szkoła Haiku

OLIWSKA SZKOŁA HAIKU to cykl spotkań dla dzieci oraz dorosłych, który wprowadzi was w świat krótkiej poezji japońskiej. Poznamy różne techniki pisania, nauczymy się kaligrafować, a na koniec zaprosimy chętnych na Haiku Slam, prowadzony przez (…)

Seniorzy z Osiedla Młodych – Archiwum VII Dworu

Uwaga, mieszkańcy VII Dworu! Zaczynamy projekt „Seniorzy z Osiedla Młodych”, podczas którego będziemy tworzyć archiwum jednej z najmniejszych dzielnic, jaką jest VII Dwór, położony między Oliwą a Strzyżą. Jeśli chcecie pomóc w dotarciu do seniorów, (…)

Ogród Społeczny Wrzeszcz

Harmonogram prac w zakładce Kalendarz Miejsce realizacji: podwórko między ul. Chrobrego a Mickiewicza, wejście od ul. Chrobrego 5 Ogród jest odpowiedzią na potrzebę zintegrowania mieszkańców, wzajemnego lepszego poznania się. Będą mogły przyjść do ogrodu mamy (…)

Małe kino

seanse z warsztatami dla dzieci Projekt dla dzieci w wieku od 4 do  8 lat. TERMINY 8 kwietnia – Małe Kino (Dzieci z Bullerbyn, reż. Lasse Hallström), 13 maja – Małe Kino (Biuro Detektywistyczne Lassego (…)

Nieme kino

seanse z koncertami dla dzieci Projekt dla dzieci w wieku od 8 do  12 lat. TERMINY październik – Nieme Kino (Podróż na księżyc .  Rajd Paryż – Monte Carlo automobilem, Piekielny kociołek ,Georges Méliès), listopad (…)

Pikniki nad Strzyżą

warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych TERMINY 8 sierpnia – Piknik nad Strzyżą,godzina 17:00 11 sierpnia – Piknik nad Strzyżą, godzina 17:00 10 września – Piknik nad Strzyżą,godzina 10:00   ZAPISY generacjafundacja@gmail.com

Mini kino

seanse bajek z diaskopu Projekt dla dzieci w wieku od 1 do  4 lat. TERMINY 22 kwietnia  – Mini Kino (Dobry skrzat i złośliwe dziwożony,Kwiatowe abecadło), 6 maja – Mini Kino (Fryzjer Grzebieniek, Flip i (…)

Kinematograf

seanse z dyskusjami dla osób w wieku senioralnym Projekt dla seniorów, zapraszamy również zainteresowane osoby niespełniające kryterium wieku TERMINY 5 kwietnia – Kinematograf (NIE OPUSZCZAJ MNIE reż. Mark Romanek), 10 maja – Kinematograf (TANIEC Z (…)

Miejscy przyrodnicy

Projekt dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat TERMINY Już wkrótce ruszają Miejscy Przyrodnicy – cykl warsztatów, na których eksperci z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej pokażą wam świat roślin i zwierząt, zarówno (…)

Haiku dla dzieci – projekt zakończony

Projekt dla dzieci od 6 lat. Haiku –  japońskie nierymowane wiersze – jako lapidarna, oparta na zmysłach poezja doskonale sprawdza się w pracy z dziećmi. Jest to sztuka chwili, nastroju, nastawiona na maksimum esencji przy (…)