19:00 – Dobranocka

Projekt „19:00- Dobranocka” – ma na celu pokazać fenomen dobranocki, jakim przez prawie 60 lat był w TVP program o godzinie 19.00. Polskie animacje prezentowały poziom wybitny, bawiły kilka generacji i rozświetlały siermiężną szarość Polski (…)

SPLOT – warsztaty samokształceniowe metodą Study Circle

SPLOT (spotkania ludzi otwartych) działają na rzecz lokalnej społeczności, indywidualnie określonej na podstawie jej potrzeb i potencjału, wykorzystując dostępne narzędzia w ramach animowania współpracy sąsiedzkiej i uaktywniając liderów lokalnych. Miejsce realizacji: Klub Mieszkańca Cafe Albert (…)

Miejscy Ogrodnicy

Cykl między pokoleniowych warsztatów ogrodniczych dla mieszkańców Wrzeszcza, realizowanych w Klubie Młodego Wrzeszczaka oraz Ogrodzie Społecznym Wrzeszcz. Podstawy ogrodnictwa miejskiego, kontakt z przyrodą, nauka nazw drzew i roślin, informacje o uprawianiu ziół i praktyczne zajęcia, (…)

Kinematograf

seanse z dyskusjami dla osób w wieku senioralnym Projekt dla seniorów, zapraszamy również zainteresowane osoby niespełniające kryterium wieku TERMINY 5 kwietnia – Kinematograf (NIE OPUSZCZAJ MNIE reż.  JIN MO-YOUNG, KOREA POŁUDNIOWA), 10 maja – Kinematograf (…)

Ogród Społeczny Wrzeszcz

Harmonogram prac już wkrótce w zakładce Kalendarz Miejsce realizacji: podwórko między ul. Chrobrego a Mickiewicza, wejście od ul. Chrobrego 5 Ruszamy w kwietniu! Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tworzeniu ogrodu, założyć własne grządki (…)

Oliwska Szkoła Haiku

PROJEKT ZAKOŃCZONY OLIWSKA SZKOŁA HAIKU to cykl spotkań dla dzieci oraz dorosłych, który wprowadzi was w świat krótkiej poezji japońskiej. Poznamy różne techniki pisania, nauczymy się kaligrafować, a na koniec zaprosimy chętnych na Haiku Slam, (…)

Małe kino

CZEKAMY NA DOTACJĘ NA ROK 2018 seanse z warsztatami dla dzieci Projekt dla dzieci w wieku od 4 do  8 lat. TERMINY 8 kwietnia – Małe Kino (Dzieci z Bullerbyn, reż. Lasse Hallström), 13 maja (…)

Nieme kino

CZEKAMY NA DOTACJĘ NA ROK 2018 seanse z koncertami dla dzieci Projekt dla dzieci w wieku od 8 do  12 lat. TERMINY październik – Nieme Kino (Podróż na księżyc .  Rajd Paryż – Monte Carlo (…)

Mini kino

CZEKAMY NA DOTACJĘ NA ROK 2018 seanse bajek z diaskopu Projekt dla dzieci w wieku od 1 do  4 lat. TERMINY 22 kwietnia  – Mini Kino (Dobry skrzat i złośliwe dziwożony,Kwiatowe abecadło), 6 maja – (…)

Seniorzy z Osiedla Młodych – Archiwum VII Dworu

PROJEKT ZAKOŃCZONY Uwaga, mieszkańcy VII Dworu! Zaczynamy projekt „Seniorzy z Osiedla Młodych”, podczas którego będziemy tworzyć archiwum jednej z najmniejszych dzielnic, jaką jest VII Dwór, położony między Oliwą a Strzyżą. Jeśli chcecie pomóc w dotarciu (…)