Zarząd Fundacji

STATUT

Pobierz w formacie PDF

Nagroda im. Lecha Bądkowskiego

Z wielką radością i dumą informujemy, że otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii ” Gdańskiej Organizacji Pozarządowej Roku 2018″ więcej informacji tutaj.

Ludzie:

chłopiec naciąga cięciwę łuku, obok stoi kobietaGosia Zamorska – Misztal

Jestem prezeską Generacji, szefową i menedżerką Klubu Młodego Wrzeszczaka. Wraz z mężem prowadzę w Dolnym Wrzeszczu działania integrujące społeczność lokalną, oparte na zwiększaniu dostępności kultury i aktywizacji mieszkańców. Byłam inicjatorką Ogrodu Społecznego Wrzeszcz, Kina Podwórkowego, Kina Na Dywanie i wielu innych warsztatów kulturalno-społecznych, głównie dla dzieci. Poetka, założycielka Gdańskiej Szkoły Haiku.

Witek Misztal

Jestem współzałożycielem i wiceprezesem Fundacji, pomysłodawcą i organizatorem wielu inicjatyw Generacji. Zajmuję się promocją oraz pomagam w koordynacji projektów, trzymam nadzór nad dokumentami, zarządzam też stroną finansową naszych przedsięwzięć. Jestem zapalonym geocachingowcem. Studiował psychologię. Miłośnik zwierząt, znawca wina. Mąż pani Prezes.

Roman Orzech

Członek zarządu Fundacji, biega maratony w stroju baletnicy, pomagając Generacji zbierać fundusze m.in. na mikrostypendia. Stosunki międzynarodowe, inwestycje i ich rozliczanie, różne finansowe aspekty projektów. Tworzenie raportów, negocjacje w biznesie, zarządzanie. Oprócz tego niedoszły piłkarz, niedoszły raper, niedoszły dziennikarz. Chciałby być komentatorem piłkarskim, ewentualnie ogólnym sportowym na igrzyskach olimpijskich (ale nie gimnastyka artystyczna ani pływanie synchroniczne).

Joanna Matusiak

Jestem kierowniczką Klubu Młodego Wrzeszczaka i odpowiadam zarówno o prawidłową dokumentację, jak i dobrą zabawę. Wypełnia mnie miłość do zwierząt, literatury i sztuki oraz gier wideo. Jestem osobą kreatywną i twórczą- w mojej głowie co chwila powstają nowe i innowacyjne pomysły. Pracując z dziećmi mogę te pomysły wykorzystać, co sprawa, że czuję spełnienie zawodowe. Cieszę się, że mogę współkreować miejsce, w którym dzieci mogą poczuć się zrozumiane i wysłuchane.

Emilia Lodzińska

Z Fundacją Generacja współpracuję od 2014 roku, kiedy zostałam Radną Miasta Gdańska. Łączy nas miłość do Wrzeszcza oraz do ludzi, szczególnie tych najmłodszych. W przeciągu tych kilku lat udało nam się zrealizować dwa place zabaw dla dzieci- w Dolnym Wrzeszczu oraz na Niedźwiedniku, które pięknie wkomponowały się w otoczenie, a także wzbogaciły ofertę rekreacyjną dla dzieci. W 2017 roku na jednym z osiedli we Wrzeszczu zasadziliśmy kilkadziesiąt tui. Z sukcesem udało nam się złożyć projekt w Budżecie Obywatelskim, który polega na wzbogaceniu Wrzeszcza o zieleń, małą architekturę oraz tzw. „zieloną klasę”. Realizacja nastąpi w przeciągu kilku miesięcy. Na co dzień staram się wspierać bieżącą działalność Fundacji. Z przyjemnością czerpię inspirację z fundacyjnych aktywności, dzięki którym wiem, że to co robimy jest słuszne i potrzebne.