SPLOT – warsztaty samokształceniowe metodą Study Circle

SPLOT (spotkania ludzi otwartych) działają na rzecz lokalnej społeczności, indywidualnie określonej na podstawie jej potrzeb i potencjału, wykorzystując dostępne narzędzia w ramach animowania współpracy sąsiedzkiej i uaktywniając liderów lokalnych.

Miejsce realizacji: Klub Mieszkańca Cafe Albert oraz Klub Młodego Wrzeszczaka (ewentualnie Park Kuźniczki)

SPLOT to cykl warsztatów zorientowanych na utworzenie półotwartej grupy samokształceniowej. Uczenie się osób dorosłych wymaga metod tanich, uniwersalnych, skutecznych i sprawdzonych.

Prowadzenie warsztatów przez specjalistów:

1. warsztat z coachingu – „Odkryj swoje talenty i predyspozycje”, prowadzony przez psychologa

2. podstawy animacji grupy – „Jak i o czym prowadzić ciekawy warsztat”, realizowany przez doświadczonego animatora kultury

3. warsztat z animacji lokalnej – „Lokalny kapitał, czyli zasoby tuż za rogiem”, prowadzony przez doświadczonego animatora kultury

4. warsztat z komunikacji w zarządzaniu grupą – „Turkusowe zarządzanie”, prowadzony przez psychologa

5. warsztat “Improwizacja dla rodziców” – rodzicielstwo jako improwizacja, metody improwizacji w pracy z dziećmi – warsztat prowadzony przez trenera komunikacji

6. „Pedagogika zabawy” – warsztat z metod pracy z grupą (seniorzy, dzieci) – prowadzony przez trenera KLANZY

Prowadzenie warsztatów przez uczestników

16 warsztatów po 2 h każdy, od kwietnia do listopada włącznie (po 2 warsztaty w miesiącu), o tematyce zaproponowanej przez uczestników, jednak z uwzględnieniem potrzeb każdej z grup:

1) rodziców z małymi dziećmi

2) młodzieży