Klub Młodego Wrzeszczaka
ul. Wajdeloty 14/2, Gdańsk
klubwrzeszczaka@gmail.com, tel. 504 450 334

Projekt dofinansowany przez Miasto Gdańsk

UWAGA! Szukamy wolontariuszy. Jeśli chcesz poprowadzić ciekawe zajęcia dla dorosłych lub dzieci, pomóc w odrabianiu lekcji, zrobić zdjęcia z zajęć na stronę internetową albo zorganizować spotkanie, zapraszamy! Pomagamy, szkolimy jeśli trzeba, wystawiamy zaświadczenia.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE

MAJ 2018

Dla kogo: dzieci, dorośli, seniorzy.

zapisy: klubwrzeszczaka@gmail.com lub 504 450 334

Dokładny rozkład zajęć tu: maj plan

KLUB MALUCHA

Klub dla dzieci z Dolnego Wrzeszcza w wieku 3-5 lat. Zajęcia mają charakter opiekuńczo-wychowawczy, co w praktyce oznacza, że staramy się prowadzić je bardzo podobnie do zajęć przedszkolnych. Pierwszeństwo mają osoby skierowane przez  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W Klubie zapewniamy opiekę, śniadanie, zajęcia i  materiały dydaktyczne.

Opiekun Klubu: Ewelina Targańska, kontakt: 535 230 662

Godziny otwarcia: 8.00 – 14.00
klubwrzeszczaka@gmail.com

PLAN PRACY W KLUBIE MALUCHA W MAJU

Temat tygodnia:

1. Co w majówkę?

2. Wielka niespodzianka.

3. Moja mama ukochana.

4. Dzień Rodziny.

Zajęcia dydaktyczne: aktywność ruchowa, aktywność społeczna i językowa, aktywność poznawcza, aktywność artystyczna, m.in.:

1. Dyskusje na podstawie krótkich opowiadań (co to jest konstytucja, kim jest prezydent, jak wygląda flaga Polski itp.).

2. „Zrób mi niespodziankę” – zabawa, tłumacząca zasady czym jest niespodzianka.

3. „Przygotowania do posiłku” – ułóż obrazki w odpowiedniej kolejności.

4. Zabawa naśladowcza – „Co robi mama”.

5. Rozpoznaj dźwięki z domu – gra dźwiękowa.

6. Przyjrzyj się ilustracji i pomóż mamie znaleźć zagubione przedmioty.

7. Nauka wiersza „Wesoła rodzinka”.

8. „Mój wyśniony dzień” – rozmowy jak dzieci wyobrażają sobie ich wymarzony Dzień Dziecka.

9. Moce superdziecka – jaką posiadasz – rozmowy w kole.

10. Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

11. Przygotowania do Dnia Rodziny.

12. Dzień Dziecka w Klubie Malucha

13. Opisy ilustracji tematycznych. Ćwiczenie używania pełnych zdań.

14. Tematyczne zajęcia plastyczne.

15. Praca z „Trampoliną”.

16. Zajęcia rytmiczne.

17. Tańce.

Cele:

• rozwój sprawności fizycznej i koordynacji, ćwiczenie koncentracji, umiejętność obserwacji, uwrażliwienie na potrzeby innych osób

• doskonalenie mowy, ćwiczenie umiejętności porównywania, rozwój zdolności manualnych i plastycznych

• poszerzenie wiedzy i słownictwa, doskonalenie umiejętności naśladowania, rozwój myślenia selektywnego, zwrócenie uwagi na ważność relacji rodzinnych

• doskonalenie umiejętności pracy w grupie, rozwój ruchowy, wzmocnienie zachowań bezpiecznych, oswojenie z występami publicznymi

Projekt dofinansowany przez Miasto Gdańsk