Klub Młodego Wrzeszczaka
ul. Wajdeloty 14/2, Gdańsk
klubwrzeszczaka@gmail.com, tel. 504 450 334

Projekt dofinansowany przez Miasto Gdańsk

UWAGA! Szukamy wolontariuszy. Jeśli chcesz poprowadzić ciekawe zajęcia dla dorosłych lub dzieci, pomóc w odrabianiu lekcji, zrobić zdjęcia z zajęć na stronę internetową albo zorganizować spotkanie, zapraszamy! Pomagamy, szkolimy jeśli trzeba, wystawiamy zaświadczenia.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE

STYCZEŃ 2018

Dla kogo: dzieci, dorośli, seniorzy.

zapisy: klubwrzeszczaka@gmail.com lub 504 450 334

Dokładny rozkład zajęć tu: STYCZEŃ PLAN

KLUB MALUCHA

Klub dla dzieci z Dolnego Wrzeszcza w wieku 3-5 lat. Zajęcia mają charakter opiekuńczo-wychowawczy, co w praktyce oznacza, że staramy się prowadzić je bardzo podobnie do zajęć przedszkolnych. Pierwszeństwo mają osoby skierowane przez  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W Klubie zapewniamy opiekę, śniadanie, zajęcia i  materiały dydaktyczne.

Opiekun Klubu: Ewelina Targańska, kontakt: 535 230 662

Godziny otwarcia: 8.00 – 14.00
klubwrzeszczaka@gmail.com

PLAN PRACY W KLUBIE MALUCHA W STYCZNIU

Temat tygodnia:

1. Święta, święta i po świętach…

2. Babcia

3. Dziadek

4. Moja Rodzina. Mój dom.

Zajęcia dydaktyczne: ( aktywność ruchowa, aktywność społeczna i językowa, aktywność poznawcza, aktywność artystyczna) m.in.:

1. Fajerwerki – rysowanie pastelami na czarnym brystolu.

2. Wycinanie bałwana – praca z nożyczkami.

3. Nauka wiersza dla babci i dziadka „Laurka”.

4. Projektowanie i przygotowywanie upominków dla babć i dziadków.

5. Zapoznanie z opowiadaniami „Wyjątkowy szalik od babci” i „Razem z Dziadkiem”.

6. Robienie pacynek przedstawiających rodzinę. Potrzebne materiały: brystol z postaciami przedstawiającymi członków rodziny, klej, nożyczki.

7. Mała scena artystyczna – tańce, piosenki, wierszyki itp.

8. Praca z „Trampoliną”.

9. Czytanie książek, opowiadań i wierszyków.

10. Zabawy ruchowe i naśladowcze.

11. Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

12. Planszowe gry klubowe.

13. Opisy ilustracji tematycznych. Ćwiczenie używania pełnych zdań.

14. Tematyczne zajęcia plastyczne (malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny, wycinanie).

15. Zabawy z muzyką.

Cele:

1. uwrażliwienie na potrzeby osób starszych, rozwój sprawności fizycznej i koordynacji, ćwiczenie koncentracji, umiejętność obserwacji

2. doskonalenie mowy, ćwiczenie umiejętności porównywania, rozwój zdolności manualnych i plastycznych

3. poszerzenie wiedzy i słownictwa, doskonalenie umiejętności naśladowania, rozwój myślenia selektywnego, doskonalenie umiejętności orientacyjno – porządkowych

4. doskonalenie umiejętności pracy w grupie, rozwój ruchowy, wzmocnienie zachowań bezpiecznych, doskonalenie logicznego myślenia,